Sorgun
-3°C

Yük.: -3°

Düş.: -14°

Pt, 08.02.2016
 
 

ORAN Kalkınma Ajansı

ORAN Destek Programları

1.Mali Destek Programı

2016 Yılı Mali Destek Programı başvuruları bu yıl için sona ermiş olup 2017 yılı Mali Destek programları önümüzdeki dönemde açıklanacaktır.

 

2.Doğrudan Faaliyet Desteği

Bölgenin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesinde acil tedbirlerin alınmasına ve kritik öneme sahip araştırma ve planlama çalışmalarının yapılmasına katkı sağlayacak olan faaliyetlere Doğrudan Faaliyet Destek Programı başlığı altında destek verilmektedir.  

Bu programa, aşağıda sayılan kurum ve kuruluşlar ve bunların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler başvuruda bulunabilirler. Gerçek kişiler ve kâr amacı güden kurum ve kuruluşlar başvuru sahibi veya ortak olarak başvuramazlar. 

 


 

3.Teknik Destek Programı

Bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlanması amaçlanmaktadır.

Ajansın ilgili kurum ve kuruluşların teknik kapasitelerinin artırılması amacıyla, herhangi bir mali destek vermeksizin mevcut personeli ya da hizmet alımı yolu ile sağladığı destek türüdür.

2016 Yılı Teknik Destek Programı Nisan Sonu itibarıyla kapatılmıştır ancak eğitimler, taleplerin değerlendirilmesi sonucu ORAN Akademi kapsamında devam etmektedir. ORAN Akademi kapsamında eğitim talebinde bulunmak için Ajans uzmanları ile görüşülebilir.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ajans destekleri konusunda ayrıntılı bilgilere www.oran.org.tr üzerinden ulaşılabilir. Ayrıca ORAN Yozgat Yatırım Destek Ofisi üzerinden hem telefonla hem de YDO ofisinde yüz yüze görüşme ile bilgi alınabilir.

Yozgat Yatırım Destek Ofisi

Medrese Mah. Hastane Cad. İş Bankası Üstü 5.kat Yozgat.

0354 217 67 26