Sorgun
-3°C

Yük.: -3°

Düş.: -14°

Pt, 08.02.2016
 

HABER ARŞİVİ


10

ELEKTRONİK BELGE DAĞITIM SİSTEMİ ve ONLINE AİDAT ÖDEME SORGUN TSO'DA HAYATA GEÇİRİLDİ.

Sorgun TSO'da e-belge dönemi başladı
İş dünyasına büyük kolaylık sağlayan 7x24 e-belge sistemi Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hayata geçirildi.
Sorgun TSO’da e-belge dönemi başladı.
EBDS SON DERECE GÜVENLİ
Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, "İş dünyasına büyük kolaylık sağlayan 7x24 e-belge sistemi odamızda hayata geçti. Oda üyelerimize kesintisiz hizmet verebilmek amacıyla, Elektronik Belge Dağıtım Sistemi Projesi (EBDS) Sorgun TSO'da hayata geçirildi. EBDS ile e-belge dönemine geçilmesi üyelerimiz için son derece güzel bir projedir. Elle atılan ıslak imza gibi kullanılabildiği için, internette her türlü resmi işlemin, hem zamandan hem de kâğıttan tasarruf edilerek ve elektronik ortamda arşivlenerek yürütülmesine olanak sağlar. Bugüne kadar vermiş olduğumuz hizmetlerimizde; Üyelerimiz kurumumuza gelerek ıslak imzalı belge almakta ve bunları çeşitli kurumlara işlem amacıyla sunmaktaydı. Bu süreçler, kurumumuzun yoğun olduğu dönemlerde üyelerimiz açısından istenmeyen zaman kaybına sebebiyet vermekteydi. 7x24 e-belge projesinde;

*Oda Kayıt Sureti,

*Sicil Kayıt Sureti,

*Faaliyet Belgesi,

*Ortaklık Durum Belgesi,

*Ticari İkametgâh Belgelerini, üyelerimize elektronik ortamda, elektronik imzalı olarak verebilmekteyiz. Belgenin güvenliği için belgenin altındaki karekod yardımı ile belgenin doğruluğu tespit edilebilmekte olup ayrıca belge taleplerinin ödemeleri Sanal POS üzerinden kredi kartı ile yapılabilmektedir” ifadelerini kullandı.


BİLGİLERİNİZİ GÜNCELLEYİN
Arslan, “TOBB ve Odamız tarafından sağlanan hizmet odaklı bu proje, odamızın üyelerinin hizmetine açılmıştır. Bu proje tüm üyelerimize hayırlı ve uğurlu olsun. Üyelerimiz, Odamız internet (www.sorguntso.tobb.org.tr) sitesinden bu uygulamaya ait linkten https://ebelge.tobb.org.tr giriş yaparak belgelerini alabilir, https://ebelge.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.php adresinden ise aidatlarını ödeyebilirler.

Odamızın Adını, Firmasının vergi numarasını, firmasının oda sicil kayıt numarasını ve Firma yetkili kişisinin T.C. Kimlik Numarasını girerek işleme devam etmekte ve doğrulama işlemi yapabilmektedir. Doğrulanan bu bilgilerden sonra yetkili kişinin Odamız Üyelik sisteminde tanımlı olan cep telefon numarası ve yetkili kişinin e-mail adresini de girerek sisteme kaydı tamamlamaktadır. E-belge ve online aidat ödeme işlemlerden faydalanmak isteyen üyelerimizin bilgilerini güncellemeleri rica olunur" şeklinde konuştu.

Okunma Sayısı: 536
resim